O nas

Nazywam się Wojciech Elszyn. Uczę młodych pisarzy, jak oczarować czytelników umiejętnościami tworzenia dobrej literatury. Jestem współtwórcą serwisu i platformy warsztatpisarza.pl. Teoria literatury to moja pasja, związana także z polonistycznym wykształceniem. Od ponad dziesięciu lat zajmuję się działalnością szkoleniową. Prowadzę warsztaty kreatywnego pisania, treningi pamięci i koncentracji uwagi, szkolenia dla nauczycieli. Poza Warsztatem Pisarza działam również pod marką Akademia Rozwoju MasterMind.
Piszę więcej, niż chcę pokazać światu pod własnym nazwiskiem. Czytam tyle, na ile czas pozwala. Szukam pozycji, które urzekną mnie nie tylko opowiadaną historią, ale też językiem, warsztatem czy punktem widzenia i oglądem świata.
W pisaniu największą wagę przywiązuję do osiągnięcia efektów czytelniczych – sprawienia, by czytelnik się wystraszył, zasmucił, wzruszył, poczuł nadzieję – bo prawdziwe emocje pozwalają zachować utwór w pamięci i sercu.Justyna Karolak – z wykształcenia dziennikarz (o specjalizacji prasowej), w praktyce pisarz (od ponad 18 lat) oraz redaktor (od ponad 5 lat). Od chwili kiedy poznałam kształt liter, piszę twórczo, jako powieściopisarz wkroczyłam na rynek wydawniczy w 2012 r., w tym samym roku podjęłam pracę w charakterze redaktora. Na co dzień wspieram autorów w ich poszukiwaniach artystycznych oraz w szlifowaniu rzemiosła pisarskiego – wykonuję redakcję przygotowującą tekst literacki do druku, prowadzę oryginalny blog (Karolakowo) z inspiracjami dla pisarzy oraz redaktorów, a także osobliwy podcast (Głowa pisarza na YT) dla wszystkich zainteresowanych procesami budowania literatury. W ramach platformy warsztatpisarza.pl partneruję Wojciechowi, czyli uzupełniam jego kapitalną wiedzę z zakresu teorii literatury o pierwiastki praktycznych umiejętności m.in. w dziedzinach takich jak redakcja i autoredakcja, które wspólnie uznajemy za elementy niezbędne w procesie rozwoju każdego twórcy prozy współczesnej.